| rc41 a întrebat:

Am nevoie de mare ajutor va rog! De curand mi-am luat o tableta grafica wacom one small iar acum am o problema care nu pot sa o rezolv nici cum. Atunci cand desenez dupa cateva minute in care totul merge bine cursorul/sagetica incepe sa fuga nebuneste pe ecran, am cautat si nu e o problema de sesibilitate, am schimbat si mina dar nu a functionat, va rog sa ma ajutati.

4 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Du tableta la garantie. E posibil sa fie din cauza windows-ului, resintaleaza-l, poate ai un virus ceva. Daca desenezi cu mouse-ul, sau ma rog, daca nu ai tableta conectata la PC, iti mai face cursorul figuri? La device-urile cu touch apare o problema de sensibilitate atunci cand apare transpiratia, sau ma rog un lichid. Probabil iti transpira mana si nu-ti dai seama si de asta se intampla. Mie asa mi se intampla la telefon, daca-mi transpira putin degetul si-l pun pe ecran intra in tot felul de aplicatii si face tot felul de nebunii. De obicei daca folosesti o astfel de tableta ai o manusa speciala. Nu te pot ajuta concret... depinde de multe chestii.

| rc41 explică (pentru Ineys):

Tableta o conectez la laptop si folosesc pixul ei

| suffarstar a răspuns (pentru rc41):

Reinstaleaza-i driverul.

| rc41 explică (pentru suffarstar):

Nu a mers