| Titezu a întrebat:

Am nevoie de un program similar cu matlab-ul, pentru producerea de grafice, Problema mea este ca spațiul pe disc este foarte limitat, astfel am nev de un program de maxim 2-3 Gb, și care este compatibil cu Windows 10, am încercat cu octave nu a mers din cauza ca nu este compatibil cu Windows-ul.

1 răspuns:
| ziftode a răspuns:

Https://www.mathworks.com/support/sysreq.html
"2 GB of HDD space for MATLAB only"

https://www.compari.ro/memory-stick-c3540/f:capacitate=2/? orderby=1
20lei pentru 16G... chiar nu iti permiti?

de asemenea, NTFS, systemul de fisiere al windows-ului, suporta compresie, SI MERGE BINE (nu e partitie compresata ca pe vremuri, eu folosesc asta de ani si nu am avut nici o problema, ORECARE), asta iti va face cel putin cativa G spatiu, plus ca si insusi matlab-ul o sa ocupe mai putin (poti sa il pui numai peste el)