| AdyAdrian5 a întrebat:

Salut
Nu pot reinstala windows-ul deoarece imi apare o eroare in care scrie ca windows-ul meu nu este compatibil cu cel de pe disc.
Imi puteti spune cum pot rezolva problema? mentionez ca am windows 7, si ca este identic cu cel de pe disc.

2 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Probabil sistemul tau suporta doar windows pe 32 biti. Daca windowsul de pe dvd e pentru sistem de 64 biti e normal sa nu il ia.

| dinucristian2000 a răspuns:

Salut! prietene trebuie sa restartezi pc-ul, sa te duci in bios la boot priority si trebuie sa dai primul dvd drive-ul si al doi-lea trebuie sa fie neaparat hard disk-ul. restartezi calculatorul din nou si dupa aceea astepti sa iti apara "press any key to boot from dvd" apesi orice tasta si astepti sa fie windows is loading files. dupa aceea ar trebui sa iti apara niste drive-uri c:\ d:\ etc. selectezi pe cea care ai windows-ul instalat si acolo dai install windows. sper ca am ajutat