| ionel27ro a întrebat:

Am o boxa wireless Sony srs-xb10.Dau funda celui care imi spune cat amperaj ar trebui sa aiba incarcatorul. Mentionez ca acum incarc cu unu de 5v-0, 8ma si am vrut sa incarc cu unul de 5v-2a dar mi-a fost frica sa nu se intample ceva. Multumesc anticipat pentru ajutor

Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

Ai nevoie de minim 500 ma ca să incarce. Încărcătorul original este de 2.3 ma, deci poți încerca liniștit cu cel de 2 A.
https://helpguide.sony.net/......70358.html

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns (pentru Alexandrionelu):

laughing
Unde ai vazut incarcator de 2.3 ma?
Nu se va incarca nici intr-o luna... tongue

Poate de 2.3 A...

Bula
| Bula a răspuns:

Poti folosi orice incarcator normal de 5V, inclusiv o poti incarca chiar si de la un port USB.
Va diferi eventual timpul pana ce se va incarca complet bateria.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Bula):

Da, corect, 2.3 A.