| master77 a întrebat:

Am o cartela reincarcabila expirata Vodafone. Daca vreau sa imi pastrez numarul pot sa fac abonament, sa platesc o luna, apoi sa trec numarul din nou pe cartela reincarcabila? iar daca nu merge sa raman cu abonament dar sa pastrez numarul? Daca cartela e expirata mai imi poate da numarul inapoi?

6 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Poti sa iti pastrezi numarul trecand de la cartela la abonament. odata ce ai trecut pe abonament trebuie sa ramai pe abonament cel putin 1 an(pentru ca asta e perioada minima contractuala) dupa 1 an poti trece din nou la cartela si sa iti pastrezi numarul.

| master77 explică (pentru ionutz03):

Chiar daca e expirata?

| Zangetsu a răspuns:

Sau stai o luna pe abonament si treci pe cartele, dar va trebuie sa platesti celelalte 11 luni din abonament.

| ionutz03 a răspuns (pentru master77):

Adica vrei sa spui cand bagi cartela in tel iti spune ca nu mai e valabila si nu poti sa faci nimic? sau ai creditul expirat?

| master77 explică (pentru ionutz03):

Adica nu mai poti sa faci nimic, e expirata de tot.

| ionutz03 a răspuns (pentru master77):

Atunci nu poti sa mai faci nimic, nu mai poti recupera numarul acela