| sergiuflore a întrebat:

Am o drujba husqvarna. De la un timp nu mai porneste deloc. Imi puteti spune ce are si eventual cum o repar? Dau funda raspunsului corect.

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Verifică în cazul în care este pe benzină dacă îi funcţionează aprinderea. Vezi dacă încercând să o porneşti cu pipa de la bujie scoasă şi apropiată de corpul drujbei ( masă ) se observă descărcarea însoţită de un mic pocnet. Ai grijă să nu descarce în mâna ta, nu este periculos dar este neplăcut!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai spus de care este. Electrica sau pe benzina.

| cris05 a răspuns:

Schimbai bujia! good luck

| MrBlueEnergy a răspuns:

Daca e pe benzina ti-as recomanda sa verifici filtrul sau uleiul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ardei bujia si scoateii toate gazele apoi trebuie sa porneasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am drujba inecata ce trebuie sa-i fac

| Maj a răspuns:

Incearca sa o duci la un service. Uite aici o adresa de la dealer si service Husqvarna: http://www.paduresigradina.ro

| AlinSorin a răspuns:

Aici gasesti niste tutoriale despre diagnosticarea si repararea drujbelor :
https://www.facebook.com/RocoPieseScutere

| Halmaghiu_Ioan_1968 a răspuns:

Pai simplu... arunc-o la gunoi