| Aiemgad a întrebat:

Am o eroare la PC "isass.exe - unable to locate component" si mai jos "this application has failed to start because SAMLIB.dll was not found. Re-installing the application may fix this problem" Deci ce ar trebui sa fac sau ce nu merge bine?
P.S: Am windows xp

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Caută un alt PC cu windo$ XP funcțional, copiază acel dll pe un disc USB și apoi butezi calculatorul tău cu un cd live linux, pui stick-ul și copiezi fișierul prin folderul windows/system (parcă) - oricum, în același loc de unde l-ai găsit când l-ai copiat.
Și gata.

4 răspunsuri:
| Aiemgad explică (pentru mihai69):

Bun, dar am uitat sa mentionez ceva, daca dau ok sau x la eroarea aia, imi da un blackscreen si pot sa misc cursorul, atat...Deci ce ar trebui sa fac

| mihai69 a răspuns (pentru Aiemgad):

Păi... exact ce am scris eu mai sus!
În trei vorbe: pui dll-ul la locul lui!

| Aiemgad explică (pentru mihai69):

Am inteles, ultima mea intrebare este de unde as putea face rost de acel cd pentru boot?

| mihai69 a răspuns (pentru Aiemgad):

Îl creezi pe alt PC. Surse? câte vrei:
http://livecdlist.com/
http://www.livecd.com/
Fă și o scanare antivirus înainte să butezi calculatorul tău (în WinXP).