| anonim_4396 a întrebat:

Cand aprind calculatorul imi da utmatoarea eroare:
BCHelper. exe- Unable To Locate Component
This application has failed to start because sqlite3. dll was not found. Re-installing the application may fix this problem.
Ce sa fac sa nu-mi mai dea eroarea asta?!?!?!

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

1.Cea mai usoara metoda este sa dezinstalezi programul de care apartine acel proces si sa-l reinstalezi din nou daca ai nevoie de el.
2.Asta e mai complicata: Scoti de la executarea la pornire acest programel sau programul care porneste acest proces.
3.Descarci de pe net sqlite3.dll si il pui in folderul in care se afla si BCHelper.exe.

Aici gasesti executabilul: %PROGRAMFILES%\BrowserCompanion\BCHelper.exe

Descarca acea librarie de aici: http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? sqlite3
Si pui fisierul sqlite3.dll in folderul C:\Program Files\BrowserCompanion si problema ar trebui sa fie rezolvata.

| anonim_4396 explică (pentru Supps):

Da dar nu stiu care este programul.

| Supps a răspuns (pentru anonim_4396):

Descarca de aici ( http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml? sqlite3 ) acel fisier dll si il pui in folderul: C:\Program Files\BrowserCompanion
Dupa ce faci asta nu va mai aparea nicio eroare.