| friends a întrebat:

Am o extraoptiune la COSMOTE care include si internet, cum configurez telefonul pentru a putea folosi internetul?

Răspuns Câştigător
| XBorhyX a răspuns:

Pai suna la 1234 cand raspunde robotul tasteaza 1010 si vb cu un operator apoi iti cere numele telefonului si iti spune daca e compatibil apoi iti zice sa dai sms la un nr si primesti setarile le memorezi si apoi merge netuuuhappy funda?

5 răspunsuri:
| AndreyChirita a răspuns:

Cum se numeste extraoptiunea si ce telefon ai?

| friends explică (pentru AndreyChirita):

Extraoptiunea 3100, telefonul Samsung Galaxy 550

| Andrei_Pais_1992 a răspuns:

Daca ai telefon Nokia 1100 iti dai seama ca nu o sa iti mearga...
dar daca esti sigura ca merge internetul pe telefonul tau trimite un mesaj text la 1234 cu textul A GPRS si vei primi niste setari, dai accept/ yes sa le memoreze telefonul, iar daca iti cere cod pin introduci 0000. o zi buna! funda?

| DrKzZ a răspuns:

Iar in cazul in care nu merge configurat automat poti sa iti faci config manual :
APN (Access Point Name):wnw
Nume utilizator:wnw
Parola:wnw
Pagina de start: http://m.webnwalk.ro
Autentificare: Normala
Proxy:dezactivat
Selectati profilul ca implicit(activ)
Opriti si reporniti telefonul.

| Laur001 a răspuns (pentru DrKzZ):

Pai da....am Nokia x6...cum intru la setarile netului..eu am extraoptiunea fredon......scz categoria