| Redx800 a întrebat:

Am o imprimanta HP Deskjet F380 i-am luat cartuse noi si tot imi da o eroare ca nu are tus ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| djdani1 a răspuns:

Asta am patit-o si eu!
Reinstaleaza softul HP.
Bafta!

| Redx800 explică (pentru laurlaury):

Ai dreptate

| Gas a răspuns (pentru laurlaury):

Aha, i-ati Lexmark si pe urma dai pe cartuse dublu valorii imprimantei, sau i-ati EPSON si dupa 1 an te trezesti cu capatele de scriere infundate. Nu mai vorbiti prosti de HP, daca voi a-ti avut probleme pe care nu a-ti reusit sa le solutionati nu inseamna ca nu-si fac treaba bine. Cele mai recomandate impriamante sunt HP si Canon.

Răspuns utilizator avertizat
| Gas a răspuns (pentru laurlaury):

La HP pot aparea probleme doar datorita utilizarii necorespunzatoare. Vand si folosesc imprimante HP si nu numai si crede-ma ca stiu ce vb happy

Răspuns utilizator avertizat
| Gas a răspuns (pentru laurlaury):

Scanezi cu programul oferit de HP sau cu programul windowsului (windows fax and scan)?

Răspuns utilizator avertizat
| Gas a răspuns (pentru laurlaury):

Eu de obicei scanez cu cel de windows, nu prea folosesc programele lor si merge stas, daca ai windows 7 incearca sa dai click pe butonul de start si scrie acolo scan dupa care intra pe "Scan a document or a picture" si acolo ii dai new scan dupa care ii dai scan, va incepe sa scaneze si cand termina selectezi ce ai scanat si ii dai save as unde vrei tu happy La mine asa functioneaza fara nici o problema si am un HP mult mai vechi ca al tau.