| VirtualWorld a întrebat:

Am o intrebare: Îmi poate găsi cineva o placă video de cumpărat pentru aceasta placă de bază? N61PC-M25, vreau sa cumpăr o placă video dar nu sunt sigur dacă voi cumpăra ceva bun, și va rog să-mi spuneți dacă eu am placa de baza pe PCI-EXPRESS x16 DDR2 și ram 1gb, pot pune o placă video mai mare? Gen DDR3, DDR5, va rog sa ma ajutați, ofer funda!

4 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Da, bineînțeles că poți. Nu contează ce fel de memorie video are, contează numai să fie PCI-E. Nu contează nici ce versiune de PCI-E, numai să fie PCI-E.

| Pavaloi_Petru_1998 a răspuns:

Cauta placi video DDR2 si DDR3, la DDR5 nu te baga. si nu cauta placi serioase.1GB placa video tii destul, daca nu, 512 frate. sper ca te-a, scos oleaca din belea )

| VirtualWorld explică (pentru SilviaDulcik):

Înțeleg, dar știu ca unele placi video au mufe diferite chiar dacă sunt doar DDR2

| VirtualWorld explică (pentru Pavaloi_Petru_1998):

Mulțumesc, ai fost de mare ajutor, ai un cont de Facebook? Să-ți dau mai multe detalii despre PC-UL meu, poate ma scoți de tot din belea