| NVRE a întrebat:

Stiu ca e de domeniul trecutului dar eu de abia am descoperit-o.Este vorba despre Tara The Android.Am auzit povestea dar am o intrebare atunci cand acea persoana a sunat la creatorul tarei care este ucigasul in serie.Dar am o intrebare oare tara are inteligenta artificiala? Si in acel videoclip in care ii face gauri in nas si gura de ce face asta? Spuneti-mi tot ce stiti despre Tara The Android.Dar mai ales in ce tara este,

5 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Http://www.the13thfloor.tv/......e-android/

Nu, nu este inteligenta artificiala. Nici pe departe. E un programel programat doar sa cante melodia aia.

Asta e departe de inteligenta artificiala. E practic un media player.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce e tara, in schimb Facebook si google au implementate sisteme de inteligenta artificiala.
"roboti"(de fapt sunt niste algoritmi) care iti invata gesturile pe aplicatie, unde pui degetu, la ce te uiti mai des, iar acest robot invata din interactiunea ta cu aplicatia, ca sa o optimizeze mai bine, si sa optimizeze si reclamele mai bine.
Si google/Youtube au astfel de algoritmi care invata in permanenta.
Asta e cel mai aproape exemplu de inteligenta artificiala.
Nu un robot basit, care e programat sa zica ce zice, si e programat sa se miste cum se misca.

| NVRE explică (pentru Ineys):

Păi cand i-a facut interviu creatorului tara vorbea despre inteligenta sa artificială.

| NVRE explică (pentru Ineys):

Sau a fost programată sa spuna asta

| NVRE explică (pentru Ineys):

Uite cauta asta pe yt Phone Call To The Creator Of Tara The Android.Si in legatura cu asta de ce îl mușcă de deget pe creator.Si ce spune la sfarsit.A spus ceva de genul look at my...