| anonim_4396 a întrebat:

Am o pereche de casti Chrome cu microfon si cand inregistrez vocea se aude un "bazait" pe fundal. Am reusit sa inregistrez si fara acest sunet pe fundal, insa foarte rar. Pot face ceva din setari pentru a scapa de acel sunet.

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

-Din setari nu ai cum. Posibil cablul de la casti, microfon, mufa.

| duble a răspuns:

Face interferetza cv... ori celularu ori boxele vezi si cablu din spate

http://duble.ro

| SuicideSilence a răspuns:

Pentru windows 7: control panel -> sound -> recording -> click pe microfon -> properties -> levels -> micsoreaza micropfone boost -> apply