| bogdiH a întrebat:

Am o problema, am un TV Samsung si dupa ce m-am jucat pe ps si am revenit pe cablul tv televizorul a incepu sa aiba o tenta de rosu in timp ce eram pe ps s-a blocat odata si l-am resetat, aia poate fi cauza?
Chestia e ca canalele tv le am pe un slot unde am un recever de la digi si doar pe acel cablu imi apare tenta de rosu cand ma bag pe ps sau pe altceva imi apare normal.
Va rog ajutor, dau funda!

1 răspuns:
| KanameKuran a răspuns:

Poate ai miscat cablul de la receiver cand ai resetat PS-ul. Incearca sa il scoti si sa il bagi din nou, atat in TV cat si in receiver.

Daca nu merge, incearca sa schimbi modul imaginii din setarile TV-ului.