| RobyTheWest a întrebat:

Am o problema cu laptop-ul, se tot stinge dint-o data fara sa-i fac nimica... mi-a zis cineva ca e din cauza ca sa stinge brusc si de aceea se intampla asta dar tocmai asta e problema, si mai am si ceva probleme cu hard disckul pentru ca se stinge asa...

Va rog sa ma ajutati!

Multumesc!

4 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nu e vorba de HDD, laptop-ul se stinge singur fiindca se supraincalzeste. Incearca sa-l ti pe la racoare mai mult.

| colacolaCHIPS a răspuns:

Incearca sa instalezi un program de masurare a temperaturi si sa il verifici din timp in timp ( eu folosesc SpeedFan cand am probleme).

SpeedFan iti arata temperatura procesorului si hdd-ului si o sa vezi care este problema.

| FartsMaker a răspuns:

Placa de baza e de vina

| Lexon a răspuns:

Fuga cu el la curatat. Daca se supraincalzeste nu este bine. Trebuie curatat si schimbata pasta la procesor. Nu costa mult.