| Marymary05 a întrebat:

Am o problema cu pc-ul, nu conteaza ce fac la el si se blocheaza aplicatiile de ple fudal si nu pot sa fac nimic, doar sa misc cursorul pe ecran. chiar inainte sa se blocheze se aude un sunet in unitate ca si cum "s-ar" plictisii, sta cam 30 de sec blocat apoi isi revine si tot asa. ce poate sa fie?
ps sunetul: este un tic(trebuie sa fii atent ca sa-l auzi) si apoi dupa cum am mai spus, parca se plictiseste...

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dupa simptome pare sa fie HDD-ul. Numai cineva care- de fata poate sa dea un diagnostic corect.

| BillyGunoiulGalactic a răspuns:

S-a plictisit hardisk-ul.

| CristiCristiano a răspuns:

Încearcă să reinstalezi windows-ul

| EneCristian a răspuns:

Probleme la hardisk ai reinstalat cumva windows-ul recent? Daca da vezi ca poate ai bagat w fara sa il stergi pe cel vechi( de unde si lagul infernal si sunetul ca se chinuie sa citeasca informatiile) oricum trebuie schimbat macar fa o proba sa vezi.