| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Am o problema cu sunetul din PC. Imi apare eroarea: No output audio device is installed. La driverelede sunet toate is cu semnul exclamarii, le-am mai instalat odata, dar degeaba. Nici System Restore nu pot sa ii dau. Vreo idee? Inafara de schimbarea windowsului. Funda

7 răspunsuri:
| Madalin2001 a răspuns:

Placa audio ☺

| Bandit288 a răspuns:

Poate programul cu care ai instalat driverele nu e bun.
Instaleaza-le p'astea 2 si revino cu reply daca ti-a mers:
3DP Chip: http://www.3dpchip.com/3dpchip/sub/chip_eng.html
Driver Booster: http://www.iobit.com/en/driver-booster.php

| Georgel_Bogdan_1998 a răspuns:

Salut frate. Cred ca am eu o idee. Instalează realteck. Este posibil sa îți meargă nu garantez pentru ca nu știu sigur dacă asta este problema

| Chief a răspuns:

Daca ai instalat ultimul driver la placa video și ai pus boxele in gaura potrivita ar trebui să meargă. Daca nici așa nu merge înseamnă că e stricata. Bafta!

| K0sti a răspuns:

Aia crezi tu ca ai instalat! Ai instalat prostii...

Bula
| Bula a răspuns:

Prima data: DEZINSTALEAZA toate driverele de sunet ce le-ai instalat pana acum.
A doua oara: cauta driverul original, dat de PRODUCATOR pentru placa de sunet. Il poti descarca direct de pe site-ul producatorului placii de sunet sau - daca este cu sunet on-board - atunci a producatorului placii de baza. Trebuie sa descarci driverul corespunzator versiunii tale de windows instalat.