| TheTimeKiller a întrebat:

Abia am instalat windows 7 si sunetul nu se aude.Nu am instalat nici un driver. Stiam ca pentru windows 7 nu cere nici un driver. Daca am nevoie de driver pentru sunet ce ar trebui sa folosesc? SI cand apas pe pictograma de sunet imi apare ^No Audio Output Device is installed ^.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Scrie in google asa : Download Realtek AC97 for windows 7!

9 răspunsuri:
| Twatwaffle a răspuns:

N-ai driverele placii de baza.Cauta CD-ul cu care a venit placa si instaleaza driverele de pe elbig grin.

| lpavel a răspuns:

Cine ti-a zis ca win 7 nu are nevoie de drivere? Fiecare pc difera unul de altul cum crezi ca driverele s-ar potrivi la toate? In fine, descarca cateva variante din drivere-le : Realtek audio driver - si unul sigur se va potrivi! Bafta!

| TheTimeKiller explică (pentru lpavel):

De unde le iau ca am descarcat unul l-am instalat si tot nu merge sunetul.

| lpavel a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Incearca sa descarci asta : Realtek AC 97 for - ce win ai xp sau 7!

| TheTimeKiller explică (pentru lpavel):

Am win 7 x32 bit.

| lpavel a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Scrie in google asa : Download Realtek AC97 for windows 7!

| horia2012 a răspuns:

Driverele sunt si in functie de placa de baza si de placa audio separata, daca ai.
Ce placa de baza ai?

| Jijell a răspuns:

Fara sa stii ce placa de baza ai poti sa instalezi si 100 Realtek-uri, ca nu ajungi nicaieri daca sunetul din calculatorul tau nu este Realtek.

Modelul placii de baza il poti afla cu AIDA64 (cauta pe google). Revino cu el si te pot ajuta mai departe.

| RapCatAlexx a răspuns:

Reinstaleaza Windows sau Daca nu Merge Instaleza Windows XP Poate el Merge

| Ro27By a răspuns:

Cine ti-a spus ca nu trebuie sa-ti bagi drvire-le?laughing
Incearca sa ti le instalezi