| Adrian0102 a întrebat:

Am o problema cu un xbox 360 modat.

Xboxul e modat cu LT (adica pot juca jocurile doar de pe CD-uri nu pot juca direct de pe HDD)

Faza e ca nu stiu ce versiune de LT am pe el.

Poate ma ajuta cineva care se pricepe in domeniu.

Daca ajuta la ceva codurile de pe xbox:

Data:2010.11.20.

522275504705 Serial Number

0260975252275504705 Product Id

Contains RCPMI1410-0292

Cofetel RCPMI1410-0291

Dashboard: 2.0. 16202.0

Xboxul e ca asta http://www.altex.ro/......controller

M-am gandit si la varianta asta pentru a identifica ce versiune de Lt are consola

Cred ca consola a fost cumparata la inceputul anului 2011 cel de la care am cumparat-o mi-a dat si ceva jocuri care au aparut in anul 2011.

Problema e in felul urmator:
1-cred ca am consola modata cu LT 2.0 (versiune care nu permite sa joci jocurile astea mai noi )
2-este probabil ca, consola sa aiba versiunea de modare LT 3.0
(doar daca versiunea de modare LT 3.0 a aparut in primele 3-4 luni a anului 2011)

Intrebarea este cand "a aparut" versiunea de modare LT 3.0 (in ce an)

Multumesc anticipat celor care au citit si astept un raspuns de la cineva care se pricepe in domeniu.

1 răspuns:
| Packer19 a răspuns:

Depinde de modare. Daca il modezi cu LT 2.0/3.0 tot de pe discuri va citi jocul. Daca o modezi cu RGH 2 atunci vei putea stoca pe hard disk jocurile in intregime, nemaifiind necesar introducerea discurilor care contin jocurile. Diferenta de pret este de 100-150 de lei in favoarea celei lt (~150 fata de 250-300 la rgh).
http://xbox360-help.blogspot.ro/......um-se.html
http://toata-lumea.blogspot.ro/......vente.html