| VooDau a întrebat:

Salut baieti, am si eu o nelamurire prin septembrie am sa-mi cumpar o consola de jocuri (xbox 360 / ps3) prima oara si acum am am decis sa imi iau ps3 deoarece sunt mai multe jocuri (the last of us, heavy rain, uncharted 3 ) si pot viziona si filme blu-ray, din cate am inteles si jocurile sunt 1080p, iar pe xbox rezolutia este mai mica (depinde si de televizor, dar nu este o problema), am inceput sa ma gandesc la a achizitiona un xbox 360 deoarece ma voi juca mult si nu vreau sa fac upgrade/downgrade de fiecare data cand vad un joc care-mi place mai ales ca sunt nepriceput (ps3) nici la xbox nu ma pricep mai bine dar daca este modat cu LT 3.0 merg toate jocurile exista vreo versiune de modare la ps3 cu care sa mearga toate jocurile? (si vechi si noi ) multimesc anticipat

Răspuns Câştigător
| MisterSprinkle a răspuns:

Cu CFW 4.55 sau intra aici http://www.ps3hax.ro/ Bafta!

| VooDau explică (pentru MisterSprinkle):

Acolo am citit, deci sa inteleg si eu, sa zicem ca un joc cere 3.55 si eu am 4.30 pot juca toate jocurile pana in versiunea 4.30?

| VooDau explică (pentru MisterSprinkle):

Acolo am intrebat deja* scuze am scris citit in loc de intrebat.

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Deci esti cam in ceata.
Un joc cere minim 4.30 sa zicem. Daca tu ai 4.60 poti sa il joci fara probleme. Daca ai mai putin, iti zice el sa faci upgrade(Care se face in 5 minute, din setari). PS: versiune mai mare sau egala decat cea recomandata=garantat merg jocurile. Ultima e 4.60.
2. Nu poti face tu singur nici un downgrade la ps3!
3. La ps3 e de preferat sa iei o varianta sh, modata cfw. Cele cu ode is destul de enervante, si nu prea e comod sa faci swap-disc mereu. La cfw, jocurile merg fara probleme. Atentie, cfw-ul difera de cel oficial! Daca ai facut update la oficial, nu poti sa revii la neoficial decat la o persoana specializata.
4. LT-ul e modare a unitatii optice la xbox. Sunt jocuri care merg, altele care nu merg, sau care cer lt superior(Desi pe lt3 merg cam toate).

| VooDau explică (pentru sltlp):

Multumesc mult, nu prea stiam chestiile astea deoarece nu le prea am cu modarile etc., acum sunt hotarat sa-mi iau un ps3 si voi cauta unul modat cu cfw si o sa caut in mod regulat sa fiu la ultima versiune de modare ca sa nu am probleme ca nu-mi vor merge jocurile, inca o data multumesc, foarte mult.

| MisterSprinkle a răspuns (pentru VooDau):

CFW 4.55 e Special Edition, cu care poti rula toate jocurile PS3 si chiar si de PS2.

| NYCVlad a răspuns:

Yo, omule..decat sa chinui saraca consola cu jailbreak mai bine o lasi asa cum e si dai banii pe jocuri! Cumperi un joc, il termini, strangi alti bani, cumperi altul! Ca ce se poate intampla daca este consola modata: acel joc nou care a aparut sa zicem de 3 zile si tu l-ai descarcat, oare va putea merge multiplayer? Nu...asta in caz ca vrei sa joci si multiplayer! Eu unu iti recomand varianta "original" si eu am ps3 si totul este cumparat si sincer sa iti spun, e mult mai super asa! happy Noroc...

| VooDau explică (pentru NYCVlad):

Multumesc pentru raspuns, nu vreau neaparat multiplayer, parca tot mai mult mi-ar placea singleplayer si sa termin jocuri etc. (deoarece sunt fan heavyrain si the last of us), dar daca nu fac jailbreak la consola nu am jocuri si sunt destul de scumpe 100-200 lei pe joc si nu-mi prea convine sa dau atatia bani.

| MisterSprinkle a răspuns (pentru VooDau):

Frate,i-ati un hard si modeaza-l cu CFW 4.55, asa am facut eu, am pus modarea pe hard si merge totul perfect.Bafta!

| NYCVlad a răspuns:

Nu trebuie sa le cumperi musai noi, le poti lua si la mana a 2-a, eu asa le iau mai mult, mai intai ma uit la dvd daca e zgariat, dace arata bine, o incercare si ii spun celui care il vinde daca il iau sau nu, si daca reusesti sa strangi mai multe jocuri poti da de altele facand schimb! Din cate vad iti place The Last Of Us, il am si eu si il joc a 3a oara la hard laughing tare jocul! Respect