| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu wi-fi-ul. Am instalat routerul, si functioneaza, dar nu pot sa ma conectez la internet. Cand vreau sa ma conectez pe tableta, pun parola, dar optiunea "conectare" nu e valabila. In manual, imi spune ca trebuie sa activez o conectiune WPS, dar nu stiu la ce se refera;-; Cum activez chestia asta?;-;

PS: Routerul e Huawei B310 (Orange)

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

"Am instalat routerul, si functioneaza, dar nu pot sa ma conectez la internet."...aia inseamna ca functioneaza?
E chiar contraindicat sa folosesti WPS!
http://www.securitatea-informatiilor.ro/......lizatorii/

| Ciplinschi_Elena_1954 a răspuns:

Cum orientez antena exterioara YAGI pentru a obtine un semnal puternic in ruter?