| DJohnny a întrebat:

Am o problema la calculator... Cand il aprind, acolo unde imi aparetemperatura calculatorului, memoria, etc.
Imi apare verifyng DMI pool data...
Boot from CD:
Disk boot failure, insert system disk and press enter.
Iar cand apas enter imi apare din nou
Boot from CD:
Disk boot failure, insert system disk and press enter.
Ce trebuie sa fac? e de vina windows-ul?

1 răspuns:
| andunroll8 a răspuns:

Nu, e destul de complicat avand in vedere ca nu stiu ce placa de baza ai. in primul rand sa iti spun ce problema ai. in biosul placii de baza ti-a fost setat ca sistemul de operare sa fioe bootat de pe cd. asa, complicat, stiu. ce trebuie sa faci tu? aici nu stiu daca te voi putea ajuta pe intelesul tau dar iti voi explica totusi ce trenuie facut, poate stii pe cineva care se descurca. sistemul tau nu are nicio problema. tu trebuie sa accesezi biosul cand calculatorul se aprinde. o sa iti apara o chestie gen Press DEL/F8 sau ce iti scrie acolo. apasa tasta si acolo un de iti arata la choise one sau ceva de genul alegerea 1 alegerea a2a si asa mai departe alege la alegerea intai Hard Disk tongue poate am fost de folos