| Audir8etron a întrebat:

Am pornit calculatoru si când se aprinde dupa câteva secunde imi apare "DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER"
Ce trebuie sa fac
Dau funda

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ori s-a stricat MBR-ul HDD-ului, ori ceva la legaturi, ori Windowsul. Daca nu ti-l vede in BIOS inseamna ca-i dus cu totul sau un cablu este defect.
Daca ti-l vede incearca cu asta:
http://www.partition-tool.com/easeus-partition-manager/rebuild-mbr.htm
Apoi reinstalezi Windowsul.

| KIibrDM a răspuns:

Vezi daca iti mai merge Hard Disk-ul in Bios, daca merge, reinstaleaza windows. Daca nu, va trebui sa cumperi altul.

| Iwao a răspuns:

A cazut sistemul de incarcare al windows-ului. Daca ai dvd-ul de boot windows il repari sau il instalezi iar.

| Alexander_Ionutzu_1976 a răspuns:

Inseamna ca ti s-a stricat harddisk-ul, trebuie sa iti iei altul la fel mi s-a intamplat si mie

| datboi420 a răspuns:

Dă-i restart sau reinstalează windowsul.