| mekmer a întrebat:

Am o problema uriasa! Am dezistanlat din greseala un program si de atunci nu msi imi merge netu chiar daca am conexiune(pe telefon si pe ipad merge netu). Ce tre sa fac?(tatal meu se intoarce peste 2uni)

2 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Instaleaza driverul lan.

| alexandruiasi a răspuns:

Pe ce nu iti merge netul pe pc? Nu ai specificat asta.
(Click dreapta pe my computer device manager)Te duci in device manager si dai la network adapters daca acolo apare un triunghi galben sau semnul intrebari sau ceva ca nu este inregula inseamna ca nu are driver si trebuie instalat.Ca sa gasesti driverul care trebuie dai click dreapta pe aceea care are triungiul sau semnul intrebari in stanga ei si dai properties te duci la details si la property in loc de device description alegi hardware ids si scrii aicea ce scrie.