| qw3rty0o0 a întrebat:

Deci... Am o problema! Eu cu laptopul meu aveam conexiune la internet prin cablu ( bagam frumos cablu in spate si mergea netu). Acum am venit la un prieten cu laptopul si vreau sa ma conectez la net pentru ca el are retea wi-fi in casa ( lui ii merge netu pe laptop, pc, telefon deci e buna reteaua, este a lui). Deci frumos m-am conectat si cand dau sa intru pe net sad nu merge. De ce? Ce trebuie sa fac? Deci cine imi explica si reusesc sa fac netu ii fau o Funda IMENSA! Va rog cat mai repede!

2 răspunsuri:
| geo675 a răspuns:

Pai pentru inceput..pe margine laptopul are un buton care inchide si deschie conexiunea wi-fi, verifica daca e on sau off, daca e off da-l pe on. apoi, trebuie sa vezi daca conectivitatea e buna..in partea de jos sau in control panel gasesti acel pc cu niste dungi langa daca e retea wi-fi sau la network connect in control panel si acolo intri si verifici daca o gasit un kit si daca kitul e acolo dar nu e activat. dai click pe el si il activezi...asa ar trebui sa mearga...iti urez bafta

| qw3rty0o0 explică (pentru geo675):

laughing Am rezolvat problema trebuia sa dau rr la router... laughing atata tot