| Lorenzo1 a întrebat:

Am o tableta,am resetat-o, si imi cere din prima sa ma loghez cu un cont Google.Introduc contul meu, si imi spune ca a fost schimbata o parola si sa incerc in 24 de ore, si s-a intamplat acelasi lucru cand am reincercat.Imi spube"Pentru a continua, conectati-va la un cont Google care a fost sincronizat anterior pe acest dispozitiv"

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i reset. reveniti la setarile din fabrica sau ma rog, corespondentul in engleza.

| Lorenzo1 explică (pentru anonim_4396):

I-am dat reset, dar spune sa ma conectez cu un cont Google care a fost sincronizat anterior pe acest dispozitiv"

| ziftode a răspuns:

De pe PC poti sa intrii pe contul ala de google
daca nu? cine ti-ar fi putut schimba parola?
ai facut-o tu la betie?
atunci ai bagat datele corecte in contul de google si poti recupera parola?
ai bagat acelasi cont de google si pe telefon si poti recupera parola pe telefon?

daca toate nu, si la tableta i-ai dat hard reset (din meniul de service, apesi volume up si power, cand porneste, si apoi tii volume up apasat dupa care formatezi si cache si data), si tot iti cere cont, atunci... mergi la un service, daca e in garantie atunci mergi la garantie, si nu te lasa pana nu te rezolva, chiar daca e vina ta ca ai incuiat tableta, totusi, ai un produs pe care nu il poti folosi, pentru ca producatorul nu a facut destule solutii de recuperare, DECI SE INCADREAZA IN GARANTIE!

| darrio2007 a răspuns:

Verifica-ti telefonul. Poate ai acelasi cont de Google.

| CM7YRE a răspuns:

In functie de ce "tableta", iti trebuie un frp bypass/unlock/remove etc, si te-ar duce in jur de 50-70 ron la un service sau la baieti care "se pricep".