| Pătru_Roxana_1996 a întrebat:

Am o tableta serioux S716TAB
Chestia este ca mi se deschide pana la Android pe fondul verde si imi ramane blocata acolo ce ii pot face?

1 răspuns:
| DrGeorge a răspuns:

Cred ca ai nevoie de un Hard Reset.

1.Stinge stableta
2. Apasa simultan power si volume up pana cand apare logo-ul serioux
3. Apasa butonul de power ca sa intri in recovery menu
4.Cu volume down selectezi "wipe data/factory reset" si dai ok cu volume up.
5. Apesi volume up ca sa selectezi "yes" si inca odata ca sa confirmi
6.Asteapta putin sa isi faca treaba
7.Cu volume up ii dai "reboot"
8.Atepti sa pornesca (o sa dureze catva minute).

PS: Chesita de mai sus sterge tot din tableta. este recomandat sa scoti card-ul din ea.