| Sly a întrebat:

Am oprit scrierea unui BD reinscriptibil, dupa care mi-a disparut unitatea optica din PC.
Dupa diverse incercari gasite pe net mi-a mai ramas sa reinstalez windows-ul. Niciun rezultat.
Am dat update windows si la restart mi-a aparut unitatea BD-RE, dar nu imi mai citeste nimic. Nici macar un CD.
Ce s-ar mai putea face? :(

Unitatea optica nu are mai mult de 4 luni de cand am cumparat-o.

http://www.e-lion.ro/......r-oem.html

2 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Incearca sa-i schimbi alimentarea molex sau sa o pui cu un alt cablu SATA. Din pacate eu cred ca e mort acel DVD RW.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Gestiune compiuter gestiune dispositive Unitatea DVD.CD rilevare modificare hardware