| AndreiHadarig1987 a întrebat:

Buna cand deschid calculatorul imi apare numele dvd writer-ului meu scris cu verde si zice press any key. Apoi apare ceva cu update success si incepe sa sune dvd writer-ul(cred ca citeste).
Am introdus si un cd cu windows 7 si dadea acelasi rezultat ca prima data:CDBOOT :couldn't find Bootmgr. Apoi apare black screen si dupa vreo 5 minute de asteptare apare sa pun cd-ul de windows si sa dau repair dar nu merge.Sa fie din cauza dvd writer-ului? Ajutor!

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Hmmmm, n-am mai vazut asa ceva, pai sunt 3 posibilitati, 1 cd-ul este scris cu o viteza prea mare, 2 dvdw-ul e stricat, si 3 nu ai montat imaginea cum trebuie, incearca sa faci o imagine noua pe un stick cu Rufus, si apoi spune-ne rezultatele.

| AndreiHadarig1987 explică (pentru Frank51):

Imaginea este montata corect am incercat si pe alte calculatoare.atunci incerc cu alt cd.

| ciureaalex a răspuns:

Daca ai un cd/dvd in cititor BIOS-ul incearca sa booteze de pe el si "vede" ca imaginea sistemului ce e pe cd/dvd e defecta daca nu, atunci poate fi si din windows ori mergi la un service de reparat pc'uri si intrebi acolo sa se uite.