| Necunoscutu92 a întrebat:

Am placa de baza foxconn cinema II DDR3 + procesor athlon II x2 220 2, 8 ghz si placa video gtx 280. Ce sursa imi recomandati?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru orice configuratie de PC este suficienta o sursa de cel putin 450W, dar cu conditia sa fie de calitate!
Prin calitate inteleg protectiile bine-functionale, componente durabile si suficient de supra-proiectate, ventilatie buna si cat mai multe conexiuni de iesire, pentru alimentarea componntelor calculatorului (sa nu fie nevoie de multe adaptoare, distribuitoare etc.).
De obicei, aceste surse au pretul de peste 100-150 lei, cele ieftine fiind deseori indoielnice.

1 răspuns:
| danmidnight a răspuns:

Salut.Te sfătuiesc să faci acest lucru: Te uiți fiecare componentă cât consumă, și faci un barem, apoi rotunjești. De exemplu, folosesc 400W, tu îți achiziționezi de 450W. http://m.emag.ro/sursa-atx-delux-450w-delux450w/pd/EL5PMBBBM/ ( o sursă ieftină, depinde de câți watti ai nevoie)