| Raz11 a întrebat:

Am probleme cu bateria laptopului. Am o baterie Li-On si laptop Sony Vaio. Ieri am fost plecat cu laptopul si l-am tinut pe baterie. Cand am ajuns acasa mai aveam 52% baterie incarcata. Am conectat incarcatorul dar vad ca imi zice : 52% available (plugged in, not charging ) Am scos bateria si am bagat-o din nou dar nimic... Am incercat o metoda care am vazut ca le-a mers catorva cu aceeasi problema. Sa scot bateria si sa dezinstalez ACPI Control Method Battery, apoi sa bag iar bateria. Dar nu a mers. Bateria nu cred ca s-a stricat pentru ca are mai putin de jumatate de an (cam 3-4 luni). Si nici incarcatorul nu pare stricat ca atunci nu ar mai baga curent pe laptop. Probabil am umblat fara sa stiu si am setat sa nu se mai treaca curent prin baterie? Raspundeti-mi, va rog. Nu stiu ce sa mai fac.

2 răspunsuri:
| Speed01mikz a răspuns:

Probabil e decalibatara bateria. Consuma toata bateria, adica tot pana se inchide de tot...nu ca intra in stand by ca nu mai are destula energie si apoi baga incarcatorul si incearca asa. Funda?happy

| Raz11 explică (pentru Speed01mikz):

Am incercat... se incarca pana la 50% api se opreste