| Stefan70 a întrebat:

Am pus o masina de spălat la spălat cu o haina pe care am scăpat mult sampon.Am zis ca nu mai curat samponul pentru ca ar fi bun pe post de detergent.am pus-o la spălat si când am fost la ea cam dupa 30 minute am văzut ca masina e oprita si cuva e plina cu spuma, aceasta dand pe afara pe unde pun detergentul. Am scos repede haina din masina si am lăsat masina cu clapa deschisa pentru a se aerisi si pentru a se evapora spuma. Ce e de facut, ce as putea face? Sa stricat sau ce? Daca s-a stricat se mai poate repara? Daca se mai poate repara cam cat ar costa? Va rog mult, ajutati-ma...

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Posibil sa aiba un senzor de spuma pentru protectie si a oprit-o automat. Poate daca sta si se lasa spuma o sa mearga. Nu se poate defecta de la spuma oricum decat daca curge pe fire sau pe curea, motor. Facea scantei daca era naspa.