| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Am dat install certificate la windows 7 si dupa ce s-a restartat mi-a aparut asa: "windows could not start because the following file is missing or corrupt. please reinstall a copy of the above file."
Si nu mi se mai deschide calc. Ce fac?
Am incercat si sa reinstalez vista, dar nu-mi apare nimic. Cd-ul se invarte dar degeaba.

5 răspunsuri:
| DxDoarEuxD a răspuns:

Dul la un specialis, daca nu poti reinstala si nu-ti apare aia habar nu am, da mai multe indicatii

| Just4FunHD a răspuns:

Daca mai ai un cd cu win7 baga-l si reinstaleaza-l sau dai windows recovery. Prima data trebuie sa incerci cu acelasi windows, apoi daca vrei reinstalezi altul.
Daca vrei sa incerci totusi sa instalezi vista, fara sa refaci windows 7, atunci incearca sa intri in bios si sa dai primary la cd, poate nu iti citeste cd=ul cu vista ca nu are boot priority

| alex2009 a răspuns:

Cand iti apare acest lucru inseamna ca ai windowsul piratat poti scoate acel lucru cu programul asta http://dl.transfer.ro/Desktop-transfer_RO-14nov-833ae3.zip dupa ce scoti acel anunt opreste updateul la windows ca sa nu mai apara. Daca nu se mai deschide calculatorul de loc atunci nu stiu ce sa iti zic sa faci dar acest program fuctioneaza garantat.

| alex2009 a răspuns:

AAA da incearca si ce a spus Just4Fun poate avea dreptate poti intra in bios pe tasta delete.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Contacteaza un specialist, stiu eu unul! nr lui e 0756274170