| Abstract112 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul... Vreu sa imi reinstalez windowsul si imi zice :,, Windows could not start because the following file is missing or corrupt \system32\hal. dll. Please re-install a copy of the above file." ce sa ii fac? va rog ajutati`ma

4 răspunsuri:
| gabi45 a răspuns:

Probabil ca ai un calculator mai vechi si iti trebuie niste dischete ca sa instalezi win xp asa i s-a intamplat unui prieten incearca vista sau 7

| Haarp a răspuns:

O tie zgariat cd ori du-te la un prietenu care stie cat de cat ceva de pc sa iti pune un cd-rom de la el la tine daca nu merge nisi asa ii problema de la tine mai grava mai multe cauze ect.

| Abstract112 explică:

Dar windows 7 am incercat sa instalez...straight face

| Dorin_9311 a răspuns:

Mesajul asta nu-i de la procedura de instalare.
Unitatea de cd trebuie sa o ai setata ca fiind prima la boot-are, si sa ai si cd cu kit de instalare in ea