| Cata21mr99 a întrebat:

Am si eu o problema cu Samsung ul meu j5(2015)
In ultima luna mi-a aparut de aproximativ 5 ori "actualizare soft". I am dat acutalizare mereu si mereu a esuat!
Mentionez ca telefonul are Android 6.0.1 si banuiesc ca vrea sa treaca la 7.0.
Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca ar trebui sa lasi androidul in forma lui initiala, fara update la versiune. Isi doreste telefonul dar nu este exclusa varianta nesuportarii sau necompatibilitatii. Exista aplicatii care te pot auta sa iti actualizezi automat prin cablu usb de pe pc androidul. Acea aplicatie numindu-se KIES.
O aplicatie oferita de Samsung pentru rezolvarea aceste probleme daca chiar iti doresti actualizare.

Uite link cu programul din caz ca doresti neaparat actualizare:

http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/

Sper ca te-am ajutat

| Cata21mr99 explică (pentru Surtulecs):

Multumesc, eu as vrea sa l las asa... dar imi apare mereu Actualizare si devine enervant