| atvvvv1999 a întrebat:

Cum pot sa dau update la Android la Samsung s7? Am Android 6.0.1 pe telefon si daca intru in setari la actualizare software nu-mi apare ca pot da update

Răspuns Câştigător
| SergiuM99 a răspuns:

Recomandat e sa il lasi cum vine din fabrica, in caz de iti cere update e bine sa te interesezi despre el, de multe ori dupa un update telefonul incepe sa mearga mai greu, chiar daca prin acel update rezolva unele probleme sau se aduga multe functii nefolositoare. Ce poti face pentru a schimba Android-ul, il poti duce la cineva sa schimbe soft-ul si in acelasi timp se schimba si Android-ul, acest lucru duce la pierderea garantiei si totodata la defecte de soft in timp!

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Are root?

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Posibil sa fie replica, da-i tu o actualizare manuala, daca nu gaseste nimic sunt sanse foarte mari sa fie o replica/clona.
Te poti duce la Samsung, pe livechat cu problema ta, si iti vor spune exact ce si cum sa faci. Samsung live chat este disponibil intre orele 10-18:00 daca nu ma insel. Succes.

| BigSmokeJunior a răspuns:

Daca nu te lasa, inseamna ca asta este ultima updatare a telefonului, si chiar daca nu este, iei au un motiv( telefonul poate fi mai lent)

| BigSmokeJunior a răspuns:

Nu incerca sa iti forțezi telefonul ca cel mai probabil nu o sa iasa bine