| Daisuke_Hashimoto_1998 a întrebat:

Am si eu o problema micuta cu laptopul, faza e in felul urmator
bateria laptopului este 100% si cand scot incarcatorul din laptop ecranul mi se stinge si mi se stinge si laptopul si trebuie sa-l pornesc, mi-a facut asa mai demult si pe windows 7 dar nu mai stiu cum l-am facut pentru ca recent mi-am schimbat windows-ul si s-au schimbat si setarileam umblat peste tot la setarile bateriei si nu a mers nimic
tin sa mentionez ca nu bateria e de vina

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De unde știi că nu e bateria de vină? Degeaba se încarcă la 100% dacă nu mai are capacitate.
Ai testat-o în alt laptop și merge?

| dannyel86 a răspuns:

Chiar daca bateria e 100% incarcata, asta nu inseamna ca nu se descarca instant sau nu mai incarca deloc. Pare a fi iesita din uz si trebuie inlocuita. Sau folosesti laptopul numai conectat la reteaua electrica. Exact cum s-a spus deja, pana nu o testezi sau faci o verificare in service, nu poti garanta ca acumulatorul nu are nicio vina la problema ta.