| Stoica_Catalin_1995 a întrebat:

Am si eu problema si sper sa ma ajutati, cand pornesc calculatoru nu mai imi booteaza si ecranu e negru si daca apas pe butonu de restart se inchide.

10 răspunsuri:
| AleXzpm a răspuns:

Miroase a sursa arsa. incerca sa scoti mouse/tastatura/ etc mai putin monitor si vezi daca porneste asa, also incerca dai reset la bios (scoti bateria de la bios 1 minute, si pc din priza si tii pasat pe buton de start 15 secunde, apoi pui baterie, si vezi daca merge), if not e moarta sursa incerca sa gasesti ceva prieten care poate sa iti imprumute sursa sa vezi daca chiar e de la ea.

| Expressions a răspuns:

Zice bine AleXzpm, daca nici asa nu merge, apasa de multe ori tasta F8 la pornire, si selecteaza safe mode, si asa poate iti intra in windows. Daca intra da un system restore.

| Killa3463 a răspuns:

Poate e o piesa miscata!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AleXzpm):

Loool, daca omu zice ca porneste cum spanac sa ii fie moarta sursa?

| AleXzpm a răspuns (pentru AleXzpm):

LE: vezi daca ai condensatori umflati pe placa de baza...

| AleXzpm a răspuns (pentru suntserios):

Pui intrebari doar ca sa iti faci cuantumul zilnic sau internetul te-a facut foarte destept?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AleXzpm):

In primul rand nu pun intrebari ci dau raspunsuri.
In al doilea rand sa vii cu astfel de comentarii cand ai sa ai si tu peste 40.000 raspunsuri aprobate.
In al treilea rand, daca zici o tampenie si esti corectat nu e cazul sa te oftici si sa iti sustii tampenia pana inn panzele albe. Stiu ca te roade ca ai fost corectat, da se intampla

| AleXzpm a răspuns (pentru suntserios):

Penibil.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AleXzpm):

Intr-adevar esti penibil

| AleXzpm a răspuns:

Esti sub orice critica, mi-e mila de tine. http://www.tomshardware.co.uk/......creen.html