| D3I3 a întrebat:

Am și eu și eu o întrebare. Mă uitam pe yt la niște video în care cred că prezentau niște aplicații bune de filmat pentru telefon din 2015 și mai toți ziceau că aplicațiile x nu au nevoie de root.
De ce să aibă o aplicație nevoie de root? Acum numai este nici o aplicație ce necesită root, dar de ce să aibă nevoie o aplicație de root?

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Simplu! O aplicatie are nevoie de ROOT pentru a avea ACCES TOTAL ASUPRA TELEFONULUI si FISIERELOR (aplicatii, poze, contacte, mesaje chestii din astea) din el.