| Gaby405 a întrebat:

Am toate fisierele la laptop criptate. In fiecare folder gasesc 4 fisiere, un text, o poza si 2 legaturi catre Chrome, nu pot deschide nici un fisier de al meu. Imi trebuie o cheie sa le decriptez altfel imi sterge fisierele. Ce ii pot face?

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Eu cred ca ai cam pierdut datele si te paste formatatul. sunt sanse sa recuperezi fisierele, insa in ultimul timp acest virus e tot mai "brutal".
acum, vad ca ti-a raspuns K0sti. urmeaza acei pasi. poate ca ai noroc si merge. problema ce am intampinat eu cu acest tip de virusi e ca nu sunt identici, adica nu am reusit intotdeauna sa recuperez fisierele cu acelasi tip de tools. ca sa nu spun ca de doua ori nu am reusit sa elimin virusul respectiv.
oricum, bafta.