| anonim_4396 a întrebat:

Am trimis un e-mail(yahoo) cu o poza de 2, 2 MB, dar la scurt timp cateva secunde poate 1 min (nu chiar instant) am oprit conexiunea la internet.
De unde pot sti cu siguranta daca e-mailu s-a trimis la adresa respectiva? in casuta de "mesaje trimise" imi apare emailu (ceea ce ma linisteste)
Cunoasteti si alte medote prin care pot afla daca s-a trimis mesajul sau nu?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu-ti vine un e-mai de la Mailer Daemon cu un mesaj de ne-livrare (in maxim 1-2 ore), iar la mesaje trimise apare mail-ul, atunci poti fi sigur de livrare.

Eu imi mai fac si un control suplimentar: la BCC scriu si adresa mea de e-mail. Astfel primesc si eu o copie-control din mail-ul trimis.

3 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Pai de nu e trimis si nu exista vine un mesaj si poti sa te uiti la mesaje trimise http://prntscr.com/lfk1bw

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cfrtobias):

Stiu asta, Acolo imi apare mailu respectiv in casuta "mesaje trimise" Dar ma gandeam poate exista si alta metoda de unde sa fiu 100% sigur

| ovidiu123432 a răspuns:

Daca e acolo poti fi sigur ca s-a trimis.