| Wallich a întrebat:

Am un laptop Sony vaio cu windows 8.1 si un router wireless "tp-link" trebuie mereu sa stau cu cablu colegat de la laptop si wifi si atunci cand il scot nu-mi mai merge internetul pe laptop dar pe telefon, tableta merge perfect.
Cum as putea sa-mi fac internetul pe laptop fara sa fie colegat acel cablu?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Starteaza fara cablu. activeaza wifi de la laptop si scrie pass de la wifi de forma corecta. inainte de toate astea daca ai memorizat reteaua ta, intra in optiunile wifi din Sony si elimina reteaua ta. apoi o cauti din nou si introduci pass respectand majuscule si minuscule

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-a mers vreodata? Sau nu? Ai activat wirelessul laptopului din control panel? Dupa ce activezi wirellesul, laptopul ar trebui sa vada wirellesul.Dai click pe semnalul acela din dreapta jos si ar trebui sa iti arate wirellesul.te conectezi folosind parola scris pe wirelles sau in cartea care ti-a dat-o.

| SasNetRomania a răspuns:

1) instalezi driverul wifi pentru laptop de pe pagina oficiala a producatorului
2)restartezi pcul/laptopul
3) te uiti langa ceas sa fie o icoana cu 5 bete albe.
4) cauti reteaua ta, pui parola daca are. si voila
5)Daca nu o vede, posibil sa ai buton pe laptop cu wifi on/off sa il pui pe ON