| Annddrreei a întrebat:

Am un modem de la telekom negru, prin fibra optica, sagecom 5001.Cum sa ii largesc aria de acoperire wifi, adica intru de pe pc la setari la el si unde dau dupa aceea, ca nu prind wifi decat la cativa metri si atat. AJUTOR!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate...
Ar fi cateva metode, dar cauta pe Google.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu ai cum; sau... cu un amplificator de semnal w-fi care te costa cat toata aparatura digitala din orasul unde locuiesti. laughing :'(

| rrrp a răspuns:

Pe ce sistem de operare?
incearca si cu alt device si vezi daca e semnalul mai bun.

daca nu ai semnal pe ceva cu windows s ar putea sa nu fie routerul de vina.

daca sunt multe routere in zona atunci lasa canalul pe auto si da i un restart.
daca nici asa nu merge incearca sa selectezi tu un canal mai putin folosit.

pentru asta trebuie sa instalezi o aplicatie si sa vezi ce canal e mai putin folosit.

poti sa citesti aici despre canale:

https://www.extremetech.com/......ht-channel

| mihai69 a răspuns:

Nu poți mări aria de acoperire din setări.
Eventual schimbă-i antena cu una cu câștig mai bun, dacă e cumva un model cu antenă externă.