| HighFlyer a întrebat:

Am un monitor LG W2261VP si vreau sa-mi iau o placa video care ar fi mai buna una cu gddr3 sau cu gddr5?

4 răspunsuri:
| RoccoSuasito a răspuns:

Evident ca placa cu memorie gddr5 e mai buna.

| introduaicinumele a răspuns:

GDDR5 este mai rapid, este o memorie mai rapida happy Mai bine iei o placa video cu 512 MB de memorie GDDR5 si 268 biti decat o placa cu 2 GB GDDR3 si 126 biti, se simte o diferenta foarte mare, tata cunoaste pe cineva cu o placa video mai veche, care are 268 MB si 384de biti si rupe jocurile din 2010 la rezolutii maxime si detalii extreme si merge si ultimul joc aparut bine!

| IulianP a răspuns:

Pentru monitorul tau iti trebuie o placa video de 1GB DDR5.

| KodrutZ a răspuns:

GDDR5, dar depinde si ce procesor ai. Nu de alta, dar indiferent de ce placa video vei alege, posibil sa ai nevoie si de procesor/sursa noi. Prietenii stiu de ce...