| XCalinStelistuX a întrebat:

Pot sa fac upgrade de la placa video GDDR3 la GDDR5?, fara sa schimb placa de baza?

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Bineinteles. Atata timp cat placa de baza are un slot PCI-e poti pune orice placa video PCI-e pe ea.
La ce placa video te-ai gandit?

| XCalinStelistuX explică (pentru IulianP):

NVidia GTX650ti 2GB GDDR5

| IulianP a răspuns (pentru XCalinStelistuX):

Trebuie sa ai si o sursa de calitate pentru acea placa video.
La ce pret o cumperi?

| XCalinStelistuX explică (pentru IulianP):

Am sursa de 500

| XCalinStelistuX explică (pentru IulianP):

Am sursa de 500w

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In principiu, da. Depinde ce placa de baza ai si ce placa video vrei sa-ti iei. Oricum placa video nu va merge la capacitate maxima pentru ca rata de transfer la placa de baza este mai mica ca la cea video.