| idriceanu1997 a întrebat:

Am un monitor Philips 190cw
http://download.p4c.philips.com/......fu_eng.pdf
si vreau sa il conectez la un ps3 insa cand is conectate nu apare nici o imagine si imi zice doar sa schimb rezlutia pe 1440x900. Cand conectez monitorul vga la vga cu laptopul imi da optiunea sa schimb rezolutia 1440x900 insa cand conecte monitorul vga la hdmi la laptop nu ma mai lasa sa schimb rezolutia si imaginea nu arata bine pe monitor. Cum pot sa repar aceasta problema?!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Acest model de monitor NU ARE conexiune HDMI.
Pentru DVI-D trebuie setata rezolutia din calculator la 1440x900 /60Hz (proprietati Desktop). Este posibil ca trebuie modificata rezolutia si la PS3 (intai conectat la VGA).

La VGA se poate varia (scadea) rezolutia, monitorul acceptand multe moduri de afisare.

Apasa butonul "Auto" pentru centrare si stabilizare automata.