| yonel_7877 a întrebat:

am si eu o problema si nu stiu cum sa-i dau de cap.
Deci nu stiu din ce motiv imi merg toate in reluare(jocuri, HD-uri). Pana acum 2 zile imi mergeau foarte bine.Am incercat sa repar ce se putea, am reinstalat placa video, i-am dat update si degeaba.
Pot sa spun ca ultima data am incercat sa instalez niste jocuri cu masini(WTCC) dar n-am reusit si le-am sters si am mai cuplat monitorul meu la alta unitate mai veche.
Acum nu stiu care ar fi problema :placa video(Intel® G33/G31 Express Chipset) sau monitorul(monitor Philips 190CW si fol rezolutia 1440x900).
Care reuseste sa ma lamureasca care ar fi problema si cum as putea s-o repar primeste funda si toate multumirile mele.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum spune si George praful poate sa fie foarte nociv pentru componentele calculatorului, insa ai putea sa ai si niste virusi pe care antivirusul tau sa nu-i detecteze.Recomand sa reinstalezi windowsul, dupa care sa iti instalezi din nou driverele si toate cele necasre. Ti-o spun din propria experienta.Si eu am patit la fel, dar tot s-a rezolvat dupa ce am reinstalat windows-ul.Succes!

6 răspunsuri:
| George_8501 a răspuns:

Daca jocurile se misca prin reluare... ai curatat si tu vreodata procesoru' de la procesor se misca greu. curata acolo si o sa vezi ca nu se mai misca greu

| Deknar a răspuns:

Reinstaleaza windowsul..eu iti sugerez windows 7..pe el ruleaza mai bine jocurile noi! bafta

| SKa a răspuns:

Lucra si tu mai usor cu calculatoru nu sal incarci cu toate de pe net.
Lasal vreo 2 zile stins si poate va merge.

| yonel_7877 explică:

Cu o luna in urma am curatat tot.Chiar si sursa am demontato ca sa o curat de praf si mi-am bagat si Xp dupa aia si chiar a mers impecabil.

| yonel_7877 explică:

Problema cu praful nu este sigur ca l-am curatat.Inainte era plin de praf si nu s-a intamplat nmk.Cat despre virusi, am ESET nod 32 smart security 5 cu update la zi deci chiar daca as vrea nu mi-l pot virusa.

| starix2011 a răspuns:

Schimbati windowsu singura solutie!