| anonim_4396 a întrebat:

Am un "qubs broadband router" pot sa-l fac wireless cumva pentru tableta?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Routerele wireless se pot recunoaste dupa faptul ca au unul sau mai multe ANTENE montate pe ele.
Routerul tau NU are antene, are doar o intrare si 4 iesiri de cablu.

Poti cumpara un router wi-fi de la 70-80 lei (mai slabute ca viteza) cu garantie sau si mai ieftin (poate chiar gratis) de la cei care si-au luat router mai performant.

4 răspunsuri:
| Anamaria123495549 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Adica sa iau netul de la vecinii din bloc?

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca n-ai bani pentru net, atunci da, te poti intelege cu un vecin pentru wi-fi (care semnal e mai puternic) sau chiar sa-ti tragi un cablu din routerul lui.

Bula
| Bula a răspuns (pentru Bula):

Am inteles din vealalta intrebare postata de tine ca tua ai deja conexiune de internet.
In acest caz poti monta un router wireless la tine,
Intreaba de firma de internet daca au routere wi-fi sa monteze la tine (majoritatea firmelor mari au), sau iti cumperi un router wi-fi al tau.