| mihaicatalinman237 a întrebat:

Am un Samsung a80 nu are jack și i-am cumpărat căști originale Samsung Akg type c.
Cele vechi nu le mai am. Telefonul nu le recunoaște, dar se aprinde ecranul când le conectez și muzica o reda intern. Mă puteți ajuta?

2 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Poate n-are canelure suficiente pe mufa

| AlexMh a răspuns:

Curata foarte bine pe langa mufa in interiorul telefonului. Mie nu imi mai mergea quick charge-ul, si ajunsese nici fast charge la ceva timp dupa sa nu mai mearga. L-am curatat bine cu o scobitoare din plastic (incearca sa o faci cu telefonul stins si cu ceva non-metalic), iar acum merge ca nou si intra si mai bine mufa. E posibil sa fie de acolo.