| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung galaxy s2 si se blocheaza wi fi ul. In sensul ca ating iconita sa il activez si nu se activeaza,sta asa cu o culoare verde deschis. Trebuie sa umblu mult pe el sa se deblocheze,daca nu,se inchide si nu il pot deschide decat daca scot bateria de la spate. Si inca ceva,cand a patit asta,am apasat toate butoanele fizice si mi a aparut "attention, a custom OS can cause critical damage...etc". Ce inseamna asta? Am incercat sa dau update la versiunea android dar zice ca nu este disponibila niciuna. O resetare a telefonului ar functiona? Sa pun tot pe cardul de memorie, sa l scot si sa resetez? Multumesc!

1 răspuns:
| AlexL28 a răspuns:

Prietenul meu are si el aceeasi problema cu acest telefon, e posibil sa se rezolve cu un reset, dar prietenul meu i-a dat reset de doua ori, din alte motive, dar wifi-ul tot nu merge bine, iar chestia cu custom ROM, e posibil ca telefonul sa-ti fie rootat si sa nu stii, ai putea downloada o aplicatie ca si root checker ca sa vezi, in rest nu stiu ce sa zic